bebek ve ihtiyaçları
Bebek için alışveriş yapacğınızda ilk akla gelen hastane çıkışıdır.İlk duyduğumda acayip gelmişti bu laf.Nedir bu hastane çıkışı?Gördükki kutu içinde hazırlanmış ,bebek kıyafet seti.Bu setlerden ben üç tane aldım.
Aziz Bebe ve Ufaklık markasını tavsiye ederim.

çıtçıtlı badi
Bahar Bebe'nin çıtçıtlı badylerine bayılıyorum.Ama ilk doğdugunda eğer bebeğiniz 3-4 kg ise bunlar biraz büyük geliyor .Ozaman Aziz Bebe'ninkileri kullandım.Mothercare'dan da aldık  ama onlarının yakaları çıtçıtlı olmadığı için bol duruyor.
Önemli noktalardan biride uzun ,kısa,askılı kaçar adet alacağız.Bebişin doğduğu aya göre ,ileride 0-3 ,hangi aylar,3-6 hangi aylar hesaplayıp ona göre almak gerek.Ben kışın her zaman uzun kollu giydirdim.Setlerin içindekiler kısa kollu olduğu için kullanılmadan kaldı.Bebek Tulumu : İlk günlerde hep alt üst giydirdim.Sonra tuluma geçtim.Tulumla kucaklamak çok rahat oluyor.Benim oğlum kış bebeği olduğu için ,giyimde ona göre oldu.içine bir çıtçıtlı bady,altına bir ayaklı alt.üstüne de tulumu giydirdim.Banyo yaptığı zamanlarda yeleğini giydiryordum.

Patikli tek alt : Bunlardan da ayrıca almak gerekiyor.Çünkü o kadar çok kaka yapıyorlarki , çok sık giysi değiştiriliyor ,zaten hemen her gün çamaşır yıkanıyor.Ne kadar çok kıyafet olursa o kadar iyi oluyor kısacası.

2 yorum:

  1. henüz çocugum yok ama kasımda hala oluyorum arkadaşlarıma bende sormuştum hediye için mother care in alttan çıtçıtlı bodylerini herkes cok tavsiye etti. ilk 6 ay tulum giydirdik gazını çıkartırken sırtını sıvazlamak kolay oluyor dediler gece acılmıyor bende mother care den uzun kollu alttan çıtçıtlı bodyler aldım:)

    YanıtlaSil
  2. aynen öyle tecrübeyle sabit.o mathercare yok mu zaten girince çıkasım gelmiyor

    YanıtlaSil