8 Haziran 2012 Cuma

kumda oynamayalım mı?

Pazar günü dışarı çıktık .Bir arkadaşım ve , onun Emir' den bir ay büyük oğlu ile.Çocukta sinek ısırması gibi kızarıklar vardı ve hafif ateşide olmuştu.

Dün akşam Emir 'e banyo yaptıracaktım ki bir baktım omuzları , göğüs kısmında kızarıklar var sanki isilik gibi ama değil çünkü bir kaç tanede büyük kırmızı var sinek ısırığı gibi.Banyo yaptırdıktan sonra bepanthen sürdüm.Hafif ateşide vardı , calpol verdim.

Sabah uyandım hemen baktım omzundaki kızarıklar 2 -3 taneyken birkaç tane daha eklenmiş. Ve üstleri sanki sivilce olacak gibi sararmaya başlamış. Umarım çocuktan bulaşmamıştır.

Dr. ona kumdan bulaşmış olacağını söylemiş.Kumda oynamak yok.Kedi , köpek dolanıyor , gidiyor işiyor , kaka yapıyor belki .Görmüyoruz ki.En iyisi deniz kumu .Alacaksın bir leğen eve oynasın orada.

9 yorum:

 1. Gerçekten en iyisi deniz kumu.Ben bu yaz Ada'yı denize sokmak istiyorum tabii dr.a sorarak.İsiliklere iyi geliyormuş denizin tuzlu suyu..Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kesinlikle iyi geliyor, sormana bile gerek yok.ben gecen yaz 5-6 ay arasındaydı soktum

   Sil
  2. Ama daha Ada 2 buçuk aylık ondan üşür felan:))

   Sil
  3. aaa o zaman en ıyısı sormak,bu arada yenıcarsım dan bebek bezı geldı kargo ucretı kapıda odenıyor

   Sil
  4. kampanya devam ediyor mu bakayım hemen.Tüh alsaydım keşke:))

   Sil
 2. canım çok geçmiş olsun, peki ilaç falan verdi mi doktor nasıl geçicekmiş?yada başka bir bulaşıcı hastalık olmasın?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkurler , bir jel verdi, alerjiymiş

   Sil
 3. geçmiş olsun,sadece hayvanların pisliği sebep değil ki insanlarımız da pis,parklar çekirdek kabukları dolu,bazı anneler çocuklarının tuvaletini bile yaptırıyor bir köşede :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler
   valla inanılır gibi değiller , pis insanlar

   Sil